ponedeljak 10.04.2017.
20:54

Košarkaši Pinar Karšijake savladali su vicešampiona Turske na svom parketu u Izmiru.

EPA/CEM TURKEL

Izabranici bosanskohercegovačkog stratega Nenada Markovića savladlai su Anadolu Efes na svom parketu rezultatom 100-96.

Favorizovani gosti su bolje otvorili meč, dobili su prvi kvartal sa 22-28. Do poluvremena se nije činilo da bi Karšijaka mogla do preokreta, ali su ipak uspeli da smanje deficit za dva poena.

U nastavku, Karšijaka uspeva da ostane u egalu, a nakon tri odigrane četvrtine imali su dva poena deficita.

Ušlo se u poslednju četvrtinu, bilo je potpuno izjednačeno, domaćin je došao i do preokreta, poveli su sa 86-85, ali je onda Džan Maksim Mutaf pogodio trojku na 24 sekunde do kraja i vratio prednost gostima.

Karšijaka ne koristi naredni napad, Ertel dobija dva bacanja, ali maši prvo, te je domaćin imao priliku da trojkom u poslednjem napadu dođe do produžetka.

Najpre su promašili šut van linije za tri, ali su došli do ofanzivnog skoka, lopta dolazi do Majkla Grina, a do tad jedan od najslabijih košarkaša na parketu u domaćem sastavu uspeva da pogodi trojku sa zvuko sirene, te se otišlo u produžetke.

U nastavku i dalje egal, ali domaćin uspeva da slomi otpor Efesa i na kraju zasluženo slavi.

Sjajna partija Dehuana Samersa, koji je meč završio sa 22 poena i 14, skokova, efikasniji od njega u domaćem sastavu Braun sa 24 postignuta poena, a istakli su se i Džoš Ovens sa 18 poena, na kraju i Majkl Grin, koji je postigao šest od svojih 15 poena u dodatnih pet minuta. Dvocifren i Bajgul sa 11 poena.

Kod poraženog Efesa istakao se Danston sa 24 poena, pratili su ga Džedi Osman sa 19, kao i Derik Braun sa 16 (8 sk.). Dvocifreni su bili i Džan Maksim Mutaf sa 14, kao i Brendon Pol sa 12, dok se Ertel odlučio da razigrava, te je meč završio sa tri poena ali i 15 uspešnih dodavanja.