04:21

Vodimo protiv Kineza 15 razilke na poluvremenu.

fiba
fiba

Početak utakmice prošao je u znaku Bogana Bogdanovića, koji je postigao 8 od prvih 12 poena Srbije.

Imali smo plus sedam u prvom kvartalu, dozvolili Kini da priđe na minus tri, a finiš prvog perioda obeležila je odlič izmena Saleta Đorđevića.

Na nešto više od tri sekunde pre kraja prve deonice utakmice petog kola grupne faze između Sebije i Kine, selektor aktuelnog svetskog vicešampiona je uveo Nemanju Nedovića umesto Marka Simonovića i to je urodilo plodom.

Miloš Teodosić je preneo loptu na protivničku polovinu, a Nedović ubacio dalekometnu trojku sa zvukom sirene.

Posle prvih deset minuta na semaforu je pisalo 24:18.

Drugu deonicu otvaramo serijom 9:0 u kojoj se posebno istakao Nikola Kalinić, potom je usledio prazan hod, a na oko dva i po minuta pred odlazak na odmor Kalinić je pogodio trojku i svoj 11 poen za maksimalnih plus 15 (39:24).

Propao nam je jedan 'alley oop' koji je Kalina bacio za Nedovića, bio bi to definitivno najlepši potez meča.

Drugu četvrtinu zavtorili smo kao i prvu, trojkom ovog puta je pogodio Marko Simonović, pa na poluvremenu vodimo sa 43:28.

Dakle, pobeda se smeši, a samim tim i plasman u četvrtfinale. Evo i reakcija na tviteru sa poluvremena...