Kako je Simonović doveo Zvezdu na prag novog spektakularnog preokreta!

utorak 07.06.2016.
23:31

Jedan od najiskusnijih košarkaša Zvezde večeras je umalo režirao još jedan spektakularni preokret svog tima, koji bi crveno-belima doneo i drugu uzastopnu titulu prvaka Srbije. Ali, njegov rafal je zatajio u poslednjiim sekundama.

euroleague.net

Kada je Partizan na četiri minuta do kraja utakmice poveo sa 15 poena razlike (67:52), izgledalo je da je pitanje pobednika rešeno.

Ali, Marko Simonović nije tako mislio, pa je iz minuta u minut počeo da rešeta koš crno-belih, kako u šutevima za tri poena, tako i sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja.

On je najzaslužniji što je Zvezda uspela da uhvati priključak i dođe u priliku da dobije meč, ali je u samom finišu dva puta promašivao van linije 6.75 i tako prokockao priliku da izraste u pravog ''superheroja'' koji bi na spektakularan način doneo Zvezdi titulu.

U prilogu pogledajte nekoliko njegovih upečatljivih poteza u poslednjoj četvrtini.

Ovde je počeo da topi veliku prednost Partizana od 15 poenarazlike...

A ovde je uz pogođenu trojku iznudio i petu ličnu grešku Novice Veličkovića, uz sigurno izvođenje penala.

Ali, u dramatičnom finišu mu je zadrhtala ruka...