15:23

Fenomenalno je iskusni Nemac završio jednu akciju Dalasa jutros protiv Klipersa.

Beta/AP Photo/David J. Phillip

Mevsi su upisali tesnu pobedu protiv gostiju iz El-Eja.

Meč je obeležila veoma neizvesna zavšnica, pri rezultatu 96:95 se ušlo u poslednji minut, obe ekipe su nepotreno brzale, na kraju su domaćini imali više sreće.

Vesli Metjus je bio polovično precizan sa penala u poslednoj sekundi, Džej-Džej Redik je pokušao trojkom na tri desetinke do kraja da donese pobedu Klipersima, nije bio precizan.

Herison Barns i Set Kari su bili u glavnim ulogama u pobedničkom timu, a a veliku podršku im je pružio i "besmrtni" Dirk Novicki, koji je usadio u trijumf 14 poena, po 4 skoka i asistencije i dve krađe.

Igrao je 28 minuta, a najlepši potez napravio je početkom drugog kvartala.

Teksašani su presekli napad Klipersa, Barea je povukao kontru, Novicki ubrzao akciju, lopta je kružila tako da gosti nisu znali ni gde je, a 'Dirkenštajn' ju je krunisao pogodkom sa krilne pozicije.