Ivkovićev Efes bolji u dvoboju Zvezdinih rivala!

četvrtak 24.12.2015.
22:06

U derbiju 12. kola šampionata Turske, ekipa Efesa je kao domaćin savladala Obradovićev Fenerbahče.

Twitter, Fenerbahçe Basketbol

Navijače Crvene zvezde će rezultat ovog meča posebno zanimati, s obzirom da su i Efes i Fener rivali crveno-belima u Grupi E Top 16 faze Evrolige.

U večerašnjem turskom derbiju, Ivkovićev tim je savladao Fenerbahče sa 93-84 i tako prekinuo seriju pobeda Obradovićevog tima na domaćoj sceni.

Posle nešto boljeg početka Efesa, ekipa Fenerbahčea je preuzela kontrolu tokom prve četvrtine i ovaj deo igre dobila sa 24-19.

Međutim, ostatak meča nje protekao u za nijansu boljoj igri Efesa, koji je do poluvremena istopio prednost rivala, a u nastavku stekao i održavao vođstvo koje Bogdanović, Kalinić i drugovi nisu uspeli da dostignu.

Ertel
sa 21 i Grendžer sa 18 bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a kod gostiju najbolji Bobi Dikson sa 25, Jan Veseli je upisao 16, Bogdan Bogdanović 12 poena, a Nikola Kalinić se nije upisao u strelce, dok Pero Antić nije igrao zbog povrede.

Posle ovakvog epiloga, Ivkovićev Efes sada ima učinak od osam pobeda i tri poraza, a Obradovićev Fenerbahče 8-4.