Igokea protutnjala kroz Valjevo

Autor: Boban Filipović
sreda 07.10.2015.
19:09

Četa Željka Lukajića vezala drugu uzastopnu pobedu u ABA ligi pošto je na premijeri 3. kola ubedljivo slavila kao gost protiv valjevskog Metalca rezultatom 74:56.

abaliga.com
abaliga.com

Metalac - Igokea 56:74 (5:17, 24:25, 15:17, 12:15).

'Igosi' su sjajno otvorili utakmicu, serijom 13:0, Metalac je prvih sedam minuta bio bez koša, na kraju prve deonice na semaforu je pisalo 5:17!

Tokom druge četvrtine gosti iz Republike Srpske su stekli prednost od 22 poena viška, Valjevci su odgovorili serijom 12:0, ali Igokea na veliki odmor trojkom ćapina odlazi sa velikih plus 13. To je bio možda i ključni detalj utakmice.

Treći kvartal Igokea otvara serijom 7:2 posle koje je definitivno postalo jasno da će upisati i drugu pobedu ove sezone.

Miloš Komatina je ponovo odigrao fenomenalno, bio je najbolji pojedninac utakmice i vodio je 'Igose' do trijumfa sa 22 poena i 6 skokova, promašio je samo dva od 9 šuteva iz igre (5/6 za dva, 2/3 za tri). Vuk Radivojević je bio raspoložen za igru kao i u prošlom kolu protiv Olimpije, bivši kapiten Zvezde bio je blizu tripl-dabla sa 16 poena, 8 skokova i 7 asistencija.

U taboru Valjevaca najzapaženije role imali su rakićević sa 11 poena i 9 skokova i Gabrić sa 16 poena, 5 skokova i 4 krađe.

Takođe, odnos u broju asistencija u korist gostiju (21:21) je pravo svedočanstvo da su danas bili bolja ekipa.

Metalcu je ovo drugi poraz u nizu nakon pobede nad Partizanom na otvaranju sezone, podsetimo da su Valjevci deklasirani pre par dana u Skoplju.

Igokea je izbubila na startu od Cedevite u Zagrebu, a onda slavila protiv Olimpije u 'Laktašima.