16:09

Reprezentacija Srbije nastavlja sa pobedama na Evrobasketu! Danas sjajan meč protiv Turaka, prvo mesto u grupi sada je na dohvat ruke.

Beta/Photo/Axel Schmidt

Izabranici Saleta Đorđevića upisali su i četvrtu pobedu u isto toliko odigranih mečeva u Grupi B na ovogodišnjem Evrobasketu.

''Orlovi'' su danas u četvrtom kolu, lakše nego što se očekivalo, savladali Tursku rezultatom 91-72 i tako ostali jedina neporažena ekipa u svojoj grupi.

Turcui cu samo u uvodnim  minutima imali blago vođstvo, poveli su sa 5-2 posle trojke Čedija Osmana, a nedugo pošto je Stefan Marković na isti način izjednačio na 5-5, počela je fantastična serija našeg tima.

Započeo ju je Miloš Teodosić, trojkom za 10-7, što je bio početak fenomenalne serije našeg tima od 15-0! Razigrao se i raspucao sjajni Nikola Kalinić, uz podršku takođe odličnih Bjelice, Ercega, ali i Miroslava Raduljice, koji je danas prikazao svoju najbolju partiju na šampionatu.

Posle sedam minuta igre, na semaforu je stajalo 22-7 za Srbiju, a prvu četvrtinu smo rešili u svoju korist rezultatom 30-14.

I u drugih deset minuta slična slika, malo nas je bila zabrinula povreda Bogdana Bogdanovića, koji je dobio jak udarac po ruci, ali se on ubrzo vratio na teren i sve je u najboljem redu i sa njim.

Miloš Teodosić je, što je najvažnije, konačno ušao u svoj pravi ritam, i ne samo da ga šut ponovo služi, već je počeo da deli maestralne asistencije, ukupno 10 do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 53-35 za naš tim.

U drugom poluvremenu ''Orlovi'' su bez problema uspeli da sačuvaju ubedljivo vođstvo. Turska je uspela u finišu treće četvrtine da smanji na 12 poena razlike, ali je ubrzo usledio pravi odgovor od strane Kalinića, Teodosića, Raduljice i drugova, pa smo mogli mirno da odgledamo finiš meča i uživamo u atraktivnim potezima naših igrača, a za to se u završnici meča pobrinuo Nemanja Nedović, pre svih.

Najefikasniji u našem timu danas je bio Miroslav Raduljica sa 20 poena i šest skokova, a Miloš Teodosić je upisao 17, uz fenomenalnih 13 asistencija.

Kod Turaka, Ali Muhamed je postigao 16 poena, a pratio ga je Semih Erden sa 14.

Prvu fazu takmičenja naš tim će završiti sutra, utakmicom protiv Italije, takođe od 14 časova i 30 minuta. Taj duel bi mogao da bude i direktna borba za prvo mesto u Grupi B.