Hrvati nakon furiozne prve četvrtine vode na poluvremenu

petak 08.07.2016.
17:36

U polufinalu OKT-a u Torinu, selekcija Aleksandra Petrovića je na putu da izbori nastavak takmičenja.

BETA/AP Photo/Darko Bandic

Nakon uvodnog poraza od Italijana, i slabašne partije protiv Tunisa, Hrvati su se konačno razgoropadili.

Izabranici Aleksandra Petrovića su prvu četvrtinu dobili sa čak 31-13, ali su drugi kvartal izgubili sa osam razlike, te je utakmica i dalje veoma otvorena.

Najefikasniji u redovima "Vatrenih" su Bojan Bogdanović i Kruno Simon sa po 11 poena, a prati ih Dario Šarić koji je postigao devet poena.

U ekipi Focisa Kacikarisa još jednom je najistaknutiji Janis Antetokumpo ali ni on nije na svom nivou kako je postigao svega sedam poena.

Grci su tokom prvih 20 minuta imali i osam izgubljenih lopti, za razliku od Hrvata koji su imali pet manje, dok je Hrvatska pokazala i mnogo bolju timsku igru, kako ima šest asistencija više od protivnika.

Rezultat je na poluvremenu 44-34 u korist Hrvatske.