sreda 08.02.2017.
21:50

Na krilima fantastičnog Vilijama Hečera košarkaši Partizana savladali su PAOK u Solunu i obezbedili minimalnu prednost pred revanš u Beogradu.

basketballcl.com

Košarkaši Partizana savladali su PAOK rezultatom 76:74 (22:14, 18:18, 13:14, 23:18) u prvom meču plej-of faze FIBA Lige šampiona, pa će u revanšu koji je na programu 22. februara moći sebi da dozvole poraz od pola koša razlike.

Beogradski crno-beli odlično su otvorili duel u Solunu pošto su na krilima sjajne šuterske partije u gradskom derbiju sa Crvenom zvezdom mt:s dobrim procentima u šutu iz igre brzo stigli do dvocifrene prednosti.

Domaći su poveli nakon trojke Antonisa Koniarisa, a potom je usledila serija (12:0) izabranika Aleksandra Džikića. Partizan je već u prvoj četvrtini postigao četiri trojke iz devet pokušaja što je u kombinaciji sa velikim brojem grešaka igrača domaćeg tima rezultiralo dvocifrenom prednošću beogradskih crno-belih (10:20) na minut i po pre kraja prvog kvartala.

Vanja Marinković je na početku meča bio najzapaženiji u redovima gostujućeg tima sa 7 postignutih poena, ali je i Vilijam Hečer dao nagoveštaj da će ovo biti njegovo veče.

Bivši košarkaš PAOK-a počeo je da rešeta koš ekipe čije je boje branio u dva mandata pa je upravo zahvaljujući Hečeri Partizan u završnici prvog poluvremena stigao i do maksimalne prednosti od 13 poena (27:40).

PAOK se u poslednjem minutu druge četvrtine bolje snašao i serijom 5:0 uspeo da smanji zaostatak na osam poena razlike, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 40:32 za Partizan.

Kada se uzme u obzir da košarkaše PAOK-a nikako nije služio šut za tri poena (1/8), a napravili su i veliki broj grešaka, utisak je bio da crno-beli nisu na pravi način naplatili bolje izdanje u prvom poluvremenu.

Treću četvrtinu gosti su odigrali uz dosta oscilacija pa je PAOK uspeo da priđe na pet poena zaostatka (39:44), a onda je Partizan ponovo povećao razliku.

Najveći problem za beogradske crno-bele tokom trećeg perioda predstavljala je činjenica da niko od saigrača nije uspeo da pomogne Vilu Hečeru kada je poenterski učinak u pitanju, pa je bivši košarkaš PAOK-a praktično sam izneo čitav kvartal.

Dodatni problem predstavljala je i povreda Kenana Karahodžića koji je zadobio posekotinu na licu posle borbe pod košem.

Crno-beli iz Soluna u završnici treće četvrtine uspevaju da nameste ruku i da sa dve vezane trojke koje je sa dva poena presekao Stefan Birčević uđu u poslednjih deset minuta sa tri poena prednosti.

Poslednju četvrtinu Partizan je otvorio serijom 6:0 ali se to ne može smatrati uspehom kada se ima uvidu kako su domaći odigrali u prva tri minuta.

Vilijam Hečer nastavio je da rešeta koš PAOK-a, ali je i domaći tim uspeo da uhvati šuterski ritam pa je trojkama držao priključak za Partizanom i na kraju upravo sa tri trojke u poslednjem minutu smanjio prednost beogradskog tima na samo dva poena razlike.

Najbolji pojedinac na meču bio je nezaustavljivi Vilijam Hečer sa 27 poena, 4 skoka i 4 asistencije, a pratili su ga Birčević, Marinković i Ratkovica sa po 10 poena.

Na drugoj strani se istakao Mekfaden sa 20 poena (tri trojke u poslednjem minutu), a dvocifren je bio i Džordan Sajbert sa 18 poena.

Revanš utakmica na programu je 22. februara a Partizan bi bilo kojom pobedom obezbedio plasman u osminu finala, ali će ga u narednu rundu odvesti i poraz od pola koša razlike.