Gde je Partizan, tu je i DRAMA! I to sve veća! Ali, ovoga puta sa srećnim krajem!

utorak 06.12.2016.
20:24

Još jedan dramatičan duel odigrali su Partizan i Ludvigsburg, a da tenzije kulminiraju potrudile su se i sudije svojim katastrofalnim odlukama. Opet se igrao i produžetak, a Nemcima na kraju opet presudio tandem Ratkovica - Birčević.

Beta/BranislavBožić/Ev

Svašta se večeras dešavalo u hali ''Aleksandar Nikolić'', u meču osmog kola FIBA Lige šampiona, a posle 45 minuta igre na semaforu je 86:82 u korist Partizana (72:72 u regularnom toku), što je četvrti trijumf crno-belih u ovom takmičenju.

Partizan je odlično započeo večerašnji meč, Hečer ga je otvorio svojom trojkom, posle čega je prednost crno-belih počela da se uvećava.

Predvođen borbenim kapitenom Novicom Veličkovićem, vrlo brzo je Džikićev tim stekao desetak poena razlike, koje je održavao sve do sredine druge četvrtine, a onda je usledio već prepoznatljivi pad u igri crno-belih, pa je Partizan za par minuta prokockao vođstvo 25:15, a gosti su serijom 13:0 preršli i u vođstvo - 25:28!

Hečer je sa linije penala prekinuo ovu seriju Ludvigsburga, nešto kasnije je i Veličković pogodio za tri poena, ali su crno-beli svojim greškama opet dozvolili rivalu da pređe u vođstvo.

Ipak, u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, Hečer pogađa trojku uz prekršaj, pa Partizan od 'minus dva' stiže do 'plus dva' - 37:35 na kraju prvog poluvremena.

I taman kada smo pomislili da će ovakav završetak druge četvrtine podići samopouzdanje košarkaša Partizana na početku treće, Stefan Birčević pravi tehničku grešku, što je bio uvod u novu seriju gostiju od 7:0!

Uspeo je Partizan potom da uhvati priključak, ali zaista je teško opisati sve šta se dešavalo u ovom delu igre!

Crno-beli su dodatno proširili repertoar svojih maleroznih poteza i grešaka, pa smo večeras videli i autokoš Stefana Birčevića, promašene zicere, promašena slobodna bacanja, promašena zakucavanja i mnogo toga još na obe strane, a da se tenzije u dvorani podignu do maksimuma, doprinele su i katastrofalne sudije svojim neobjašnjivim odlukama.

Svi su bili besni na njih, i Džikić, i igrači Partizana, i malobrojni navijači, koji su počeli da ubacuju sitne predmete na parket, pa je u jednom trenutku i policija ušla u halu kako bi zaštitila goste.

Bilo kako bilo, u poslednju četvrtinu ušlo se rezultatom 58:56 u korist Ludvigsburga, pa je bilo jasno da ćemo opet gledati dramatičnu završnicu, koje polako postaju zaštitni znak crno-belih ove sezone.

Na ulasku u poslednja dva minuta, rezultat je bio izjednačen - 67:67. A onda, posle tajm-auta, Veličković se zapetljao pod košem rivala, delovalo je kao još jedan propao napad crno-belih, ali se nekako oslobodio lopte koja dolazi do Birčevića, a ovaj pogađa trojku za 70:67!

Gosti realizuju naredni napad, ali na drugoj strani Birčević ponovo vraća tri poena razlike Partizan na minut pre kraja - 72:69.

A kada se činilo da će se Partizan odbraniti, gosti su u poslednjoj sekundi svog narednog napada iznudili prekršaj, koji u samo jedan poen za Ludvigsburg pretvara Koton - 72:70.

Veličković ne koristi naredni napad Partizana, njegov šut je izblokiran, a onda Bun zakucava na drugoj strani za izjednačenje - 72:72.

Ostalo je još 13 sekundi za poslednji napad Partizana, ali Hečer odlučuje da šutira za tri poena (?!), nije bio precizan i drugi put uzastopno kada su Partizanovi mečevi u FIBA Ligi šampiona u pitanju, gledamo produžetak.

Nervoza na obe strane i na startu produžetka, a posle petog faula Buna, Novica Veličković sa linije slobodnih bacanja pogađa oba puta za 74:72 u korist crno-belih.

A onda, Partizan opet uspeva da ''prospe'' sve što je mukom stekao. Posle odbranjenog napada, usledila je greška Hečera u napadu, izgubljena lopta, pa faul Veličkovića uz poene gostiju! Srećom, ostalo je 74:74, a kapiten Partizana na drugoj strani ponovo uspeva da iznudi novi prekršaj.

Oba puta je pogodio i Partizan ponovo vodi - 76:74 na ulasku u poslednja tri minuta.

Naredni minut obeležio je Stefan Birčević, najpre skokom u odbrani, a onda uhvaćenom loptom posle promašaja Andrića i iznuđenim prekršajem. Pogodio je jedno slobodno bacanje za ''plus tri'' - 77:74.

Birčević potom pravi prekršaj na drugoj strani, a Koton je oba puta precizan i drama dostiže kulminaciju - 77:76.

Ali, šta reći posle onoga što je uradio Hečer? Prvo je pogodio trojku za ''eksploziju'' na tribinama, a onda pravi peti faul, uz poene protivničkog igrača!

Ostalo je 80:78 za Partizan, a onda novi prekršaj zad Veličkovićem koji je i ovoga puta precizan sa linije penala za 82:78.

Međutim, gosti brzo poentiraju na drugoj strani, Partizan ekspresno greši u napadu i Losing pogađa za izjednačenje - 82:82!

Partizan ima poslednji napad, a Ludvigsburgu je, kao i u Nemačkoj, presudio tandem Ratkovica - Birčević. Pogodak uz prekršaj, Birčević ne koristi slobodno bacanje, ali Andrić hvata loptu na pet sekundi do kraja.

On potom pogađa oba penala i sve dileme su rešene - 86:82!

Na kraju, najefikasniji u Partizanu Veličković sa 21 poenom i 10 skokova i Birčević sa 16 poena i 12 skokova, kao i plejmejker Vil Hečer sa 20 poena i šest asistencija.

Ludvigsburg su predvodili Koton sa 14 i Martin sa 13 poena, a uz njih je ''dvocifren'' bio i Losing sa 10.