Gazda Zapada se zna, Kanađani se obrukali, najgori tim lige "poludeo"!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 21.01.2017.
09:34

Derbi završen trijumfom lidera, Toronto porušio mnoge negativne rekorde, rezultat iz Nju Orleansa trebalo je proveriti, i dalje deluje nestvarno. Gobert postavio rekorde karijere, raspucali se Lejkersi...

Beta/AP Photo/Denis Poroy

Derbi Zapada pripao je Voriorsima. Golden Stejt je demonstrirao silu protiv Hjustona posle izjednačenog prvog poluvremena, stigli su do šest pobede u nizu.

Durant je ubacio 32 poena, na drugoj strani u nastavku Roketsi nisu mogli da pogode ništa, završili su sa šutem od 20% za tro poena. Bio je ovo četvrti put ove sezone da Hjuston pogodi manje od 10 trojki. Harden je ubacio 17 poena, imao 11 asistencija, ali i izgubio 7 lopti. Kari je ubacio 24 poena, pet trojki, posle tri četvrtine je bilo +20 za goste, tada je sve bilo jasno.

Najčudniji rezultat večeri je pobeda Bruklina u Nju Orleansu. Ne toliko pobeda, koliko način na koji je trijufovao najgori tim u ligi. Ubacili su, nije greška, 143 poena Pelikansima, Bruk Lopez i Bogdanović dali su po 23, ovo im je prvi trijumfa u 12 mečeva.

Lejkersiu su ostali bez povređenog D'Anđela Rasela, ali ih je Lu Vilijams sa 27 poena vodio do pobede protiv Indijane. Odigrali su bolje nego obično, mladi tim se raspucao, iskusni Nik Jang pogodio pet trojki, mladi Voltonov tim ih je ubacio ukupno 14.

U Teksasu smo videli produžetak,  Jutu je srušila Dalas, Gobert sa 27 poena i 25 skokova je bio previše za Mavse. Francuz je promašio bacanje u finišu, ali mu se lopta odbila, asistirao je Džou Džonsonu za trojku kojom je Juta izjednačila. Deron Vilijams je Dalas održao u igri, ali je kvalitetniji tim u produžetku, uz sedam skokova Goberta za tih dodatnih pet minuta odneo trijumf.

Memfis je savladao Sakramentono, spustili su Kazinsa na 19 poena, uz problem sa penalima. Bez Rudija Geja, Kingsi nemaju mnogo opcija, videlo se to u ovom meču. Gasol je na drugoj strani brojao do 28, u trećoj četvrtini su se on i Rendolf raspucali pa su "Grizliji" otišli na +19, povratka za Kingse nije bilo. Kada Memfis ubaci 11 trojki i odigra dobru odbranu, dobiće i mnogo jače rivale.

Atlanta je tukla Čikago uz 25 poena Denisa Šredera, bili su na +30 u finišu treće četvrtine, posle su Bulsi smanjili rezultat i vratili se u meč, ali ipak na kraju je drama izostala. Atlanta je dobila 10 od poslednjih 12 mečeva.

Toronto je odigrao očajan meč u Šarlotu. Lider Atlantika se brukao u Severnoj Karolini, postigli su 30 poena u nastavku. Mnogi negativni rekordi su srušeni, a Šarlot je konačno pobedi neki od vodećih timova Istoka. Kemba Voker je ubacio 32 poena, nije ni igrao u poslednjoj četvrtini. Toronto je šutirao 33.7%, imaju problem u napadu, a kako reče kouč Kejsi nisu dovoljno dobri u odbrani.

Filadelfija je nastavila odličnu seriju, u tesnoj završnici dobili su Portland. Robert Kovington je ubacio 22 poena, pogodio dve trojke u poslednjih 40 sekundi i prelomio meč. Postao je ljubimac navijača, početkom januara je pogodio sa sirenom i srušio Minesotu. Siksersi su poslednjih desetak minuta bili bez povređenog Embida. Majson Plamli je promašio u poslednjoj sekundi za pobedu gostiju, u čijim redovima je Lilard ubacio 30 poena.

Orlando je savladao Milvoki, Elfrid Pejton odigrao još jednu dobru partiju, 20 poena, 6 asistencija, 4 skoka. Na drugoj strani Antetokumpo 17 poena, 14 skokova, 5 asistencija, Vučević kod domaćih 13 poena. Džef Grin je odigrao odličnu rolu sa klupe, sa 16 poena, posle ne baš impresivne turneje, Orlandu je bila potrebna ova pobeda kod kuće. Baksi su pali, četvrti poraz u nizu, držali su sastanak u petak, Kid je pričao sa ekipom, efekti se noćas nisu videli.