22:27

Bivši košarkaši Crvene zvezde Telekom Marko Simonović i Tadija Dragićević će sigurno želeti da što pre zaborave svoje večerašnje partije u osmom kolu šampionata Francuske.

sudouest.fr
sudouest.fr

Košarkaši Po Orteza doživeli su pravu blamažu na gostovanju ekipi Nantera. Domaći tim je u meču osmog kola bio toliko dominantan da je na kraju slavio sa čak 36 poena razlike - 82:46!

Ovo je već peti poraz ekipe našeg Marka Simonovića, koji se večeras ''utopio u sivilo'' svoje ekipe, postigavši samo tri poena za 21 minut u igri.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Žamal Šuler sa 19 poena.

Loše veče imao je i Tadija Dragićević, čiji je Strazbur, međutim, upisao ubedljivu pobedu nad Šoleom, rezultatom 77-63.

Strazburu je ovo sedma pobeda u prvih osam kola, ali je Dragićević završio večerašnju utakmicu bez poena, sa samo jednim skokom za 14 minuta na parketu. Ali zato je blistao nesuđeni Zvezdaš Ali Traore, sa 22 postignuta poena.

Kad su u pitanju bivši Zvezdaši, jedini je na nivou bio Blejk Šilb, koji je upisao 15 poena, u pobedi njegovog Pariz Levaloe rezultatom 84-76 nad domaćim Buržom.