subota 29.10.2016.
20:58

Ubedljiv poraz ekipe iz Železnika u sedmom kolu ABA lige.

Sportske.net

Večerašnji program u ABA ligi počeo je utakmicom u Zagrebu, između domaće Cibone i FMP-a, a domaći tim je u potpunosti opravdao ulogu favorita.

Cibona je slavila sa 87:68, a sve je praktično bilo rešeno već posle prvog poluvremena.

Predvođeni izvanrednim Žižićem, Zagrepčani su apsolutno dominirali u prve dve četvrtine, a rezultat od 54:28 u njihovu korist dovoljno govori o odnosu snaga u tom delu igre.

Ništa se bitnije nije promenilo ni u nastavku, Cibona je posle trećeg kvartala otišla i na ''plus 33'' - 75:42, a gosti su tek u poslednjih deset minuta igre uspeli da značajnije ublaže poraz.

Ante Žižić je i ovoga puta bio najefikasniji u ekipi Cibone, sa 19 poena, devet skokova i tri asistencije, a uz njega su se istakli i Slavica sa 15 poena i 13 skokova i Šakić sa 14 postignutih poena.

U ekipi FMP-a bolji od ostalih bio je novajlija Dušan Kutlešić sa 17 poena, dok je Apić upisao 13.

Podsetimo, od 21 čas se igra derbi kola, duel Partizana i Budućnosti u hali ''Aleksandar Nikolić''.