20:42

Poslednji učesnik ovogodišnjeg fajnal-fora je Lokomotiva Kubanj, koja je u majstorici četvrtfinala bila bolja od Barselone.

euroleague.net

Poznat je epilog i u najneizvesnojoj četvrtfinalnoj seriji ove sezone u Evroligi!

Ruska Lokomotiva Kubanj je kompletirala listu učesnika završnog turnira, pošto je večeras pred svojim navijačima, u petoj odlučujućoj utakmici četvrtfinalne serije, savladala Barselonu rezultatom 81:67.

Podsetimo, prethodnosu vize za Berlin ''overili'' i CSKA, Fenerbahče i Laboral Kuća, koji su svoje protivnike u četvrtfinalu savladali sa po 3:0 u pobedama.

U večerašnjoj majstorici u Krasnodaru, Lokomotiva je vrlo brzo stekla prvu osetniju prednost. Nepuna dva minuta igre su im bila dovoljna za vođstvo od 10:2, da bi sredinom prve deonice vodili i 15:7.

Zahvaljujući pet vezanih poena Abrinesa u finišu prve četvrtine, Barsa je smanjila na 26:21, ali je i drugih 10 minuta proteklo u boljoj igri domaćina.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 50:39 u korist Lokomotive, a Barsin žestok odgovor usledio je u trećem kvartalu.

Bio je to ubedljivo najbolji period igre Katalonaca, koji su ga dobili sa 23:8 i sa ''plus četiri'' ušli u poslednjih deset minuta igre.

Ali, onda, baš kao i protiv Reala proteklog vikenda u derbiju španske Endesa lige, usledio je raspad u igri Barselone, Lokomotiva je to iskoristila i znatno boljom igrom u završnici stigla do zaslužene, na kraju i ubedljive pobede - 81:67.

Dilejni sa 17 i Singlton sa 16 poena i 12 skokova bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a bolji od ostalih u ekipi Barselone bili su Perperoglu sa 13 i Navaro sa 12 poena, kao i Ante Tomić sa osam poena i osam skokova.