Sedma uzastopna, ukupno dvanaesta pobeda Crvene zvezde mts u Evroligi ove sezone i naš šampion je već uhvatio priključak za vodećom četvorkom na tabeli!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

SERIJA IZ SNOVA TRAJE I TRAJE, NEMA JOJ KRAJA! ZVEZDA SRUŠILA I PAO - 72:66!!!

Zvezda je IDEALNO počela večerašnji meč. Nošena fantastičnom podrškom sa tribina, jedinstvenom u Evroligi, ekipa Dejana Radonjića potpuno je preuzela kontrolu dešavanja na terenu.

Kuzmić je dominirao u skoku, Luka Mitrović od starta ''namestio ruku'', a Stefan Jović kreirao ''magiju'' u napadu.

Iz minuta u minut Zvezdina prednost se uvećavala, pa je posle prvih šest minuta igre na semaforu stajalo 16:0!

Tek na nešto manje od četiri minuta pre kraja prvog kvartala, Majk Džejms je pogotkom za tri poena prekinuo Zvezdinu fenomenalnu seriju, a kakva je euforija vladala u dvorani u tim trenucima, govori i podatak da su ''Delije'' ovaj pogodak gostiju ispratile aplauzom.

Međutim, PAO se prenuo u tim trenucima, vezali su gosti još pet poena za već ''pristojnih'' 16:8, a u finišu prve četvrtine stigli i na 18:14.

Tada glavnu ulogu preuzima Milko Bjelica, sada on vezuje pet poena i prekida Zvezdinu seriju promašaja u šutu za tri poena.

Nešto kasnije je i Volters pogodio za tri, a posle pogotka Marka Gudurića, Zvezda je odmakla na 28:19.

Ipak, Atinjani uspevaju ponovo da se vrate, pre svega zahvaljujući sve boljem šutu za tri poena, u čemu se posebno istakao Keni Gejbrijel.

Prišli su ''Zeleni'' na 37:33 u poslednjem minutu prvog poluvremena, a za mirniji nastavak pobrinuo se Jović sa zvukom sirene za 39:33.

Početkom treće deonice, Zvezda pogotkom Luke Mitrovića stiže do ''plus sedam'' - 42:35, ali onda ponovo Gejbrijel ulazi u seriju i PAO stiže do izjednačenja - 42:42.

Upravo on je svojim novim trojkama (šutirao je do tada 5/5 van linije 6.75), doneo Panatinaikosu i prvo vođstvo na ovoj utakmici, sredinom treće četvrtine (46:47, pa onda i 48:50), ali ni to nije poremetilo Zvezdine košarkaše.

Za tili čas uzvraćaju Tompson, Dženkins, Jović i Zvezda je povela sa 55:50. Sledi serija gostiju od 6:0, Majk Džejms je nakratko doneo novo vođstvo Panatinaikosu (55:56), a pred sam kraj ovog dela igre, Volters pogađa za 57:56.

Bilo je tada jasno da nas očekuje još jedna dramatična završnica u ''Pioniru'', poput one iz  meča sa Fenerbahčeom, ali veliko ohrabrenje doneo je Marko Simonović svojom prvom trojkom u večeranjem meču, baš kada je najvažnije - 64:61.

Majk Džejms ponovo smanjuje na 64:63, dugo je na semaforu stajao taj rezultat, a onda Simonović i Kuzmić preuzimaju kontrolu i na minut i po pre kraja, Zvezda je već na ''plus pet'' -  68:63!

Usledio je tajm-aut, a onda - SIMONOVIIIIĆ za 70:63 na ulasku u poslednji minut i slavlje je već polako moglo da počne!

Tačku je nešto kasnije stavio Čarls Dženkins za konačnih 72:66.

Na kraju, iako je  trojke šutirao 1/7, Marko Simonović najefikasniji u Zvezdi sa 13 poena, Luka Mitrović je upisao 11, a Ognjen Kuzmić je meč završio sa dabl-dabl učinkom - 10 poena i 14 skokova.

Panatinaikosu nije pomogao ni raspucani Gejbrijel sa 23 poena (trojke 5/7), koga je Zvezdina granitna odbrana potpuno neutralisala u poslednjoj četvrtini.

Uz njega, istakao se i Majk Džejms sa 19 poena.