EP U20 - "Orlići" umalo prokockali trijumf!

utorak 14.07.2015.
18:16

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je novu pobedu na Evropskom prvenstvu u Italiji iako je vrlo lako moglo da se dogodi da "Orlići" od gotovog naprave veresiju.

FIBA/Ciamillo-Castoria/De Massis

Reprezentacija Srbije uzrasta do 20 godina ostvarila je u utorak peti trijumf na Evropskom prvenstvu u Italiji a drugi u okviru druge faze takmičenja.

Nakon pobede nad domaćinom na startu druge runde takmičennja "Orlićima" je u utorak na megdan izašla selekcija Belgije.

Srbija je na kraju slavila rezultatom 76:74 (14:25, 20:9, 26:18, 16:22) a konačan rezultat ukazuje da je završnica bila izuzetno neizvesna.

Nakon uvodne četvrtine i deficita u koji su ušli posle deset minuta igre izabranici Vladimira Đokovića vratili su se u meč i preuzeli rezultatsko preimućstvo.

Tokom drugog poluvremena Srbija je održavala deset poena prednosti ali je se posle tri minuta igre u poslednjoj deonici prednost istopila pa je usledila neizvesna završnica.

Deblje živce i više umeća u završnici za infarkt imali su srpski reprezentativci pa su nakon dve odigrane utakmice u novoformiranoj grupi "E" zadržali lidersku poziciju sa maksimalnim učinkom.

Najefikasniji u redovima reprezentacije Srbije u utorak je bio Marko Tejić sa 17 poena i 8 skokova, dok je Nikola Rebić postigao 15 poena i ostvario 4 skoka.

Poslednju utakmicu u okviru grupe "E" Srbija će odigrati protiv selekcije Francuske u sredu od 18.45.