EP U18 - Drugi poraz Srbije!

ponedeljak 27.07.2015.
19:45

Posle Nemačke na startu takmičenja, danas je od naše U18 selekcije na Evropskom prvenstvu bila bolja i reprezentacija Španije.

u18men.fibaeurope.com

U Volosu je počela druga faza takmičenja na Evropskom U18 šampionatu, a Srbija je u okviru novoformirane Grupe E danas poražena od vršnjaka iz Španije rezultatom 74-62.

Podsetimo, ''Orlići'' su iz prve faze takmičenja preneli poraz od Nemačke i pobedu nad Letoncima, pa sada imaju učinak od jedne pobede i dva poraza u pomenutoj grupi.

Prvo poluvreme je proteklo u ravnopravnoj igri, uglavnom se igralo koš za koš, ali je veliki pad u igri našeg toma tokom treće četvrtine bio ključ njihovog današnjeg poraza.

Taj deo igre Španci su dobili sa 19-8, stekli sasvim solidnu prednost koju su u poslednjih deset minuta uspeli da sačuvaju.

Najbolji u našem timu bili su Aranitović sa 17 i Stojanović sa 13 poena, uz po 4 skoka, a u pobedničkoj ekipi istakli su se Vilja sa 16 i Justa sa 15 poena.

U sledećem kolu Srbija će sutra na megdan Francuskoj, koja za sada ima stopostotan učinak.

Tabela Grupe E: Francuska 3-0, Nemačka 3-0, Španija 2-1, Srbija 1-2, Letonija 0-3, Češka 0-3.