petak 14.11.2014.
22:06

Još jedna fantastična partija srpskog pleja u dresu CSKA. Moskovljani imaju maksimalan učinak u Evroligi nakon petog kola pošto su na Teodosićevim krilima slavili u Limožu.

euroleague.net

CSKA je slavio u Francuskoj rezultatom 86:76 iako je na ulasku u poseldnju četvrtinu bio 12 poena u zaostatku. Šampion VTB lige odigrao je fenomenalnih poslednjih 10 minuta, rešivši taj deo igre u svoju korist rezultatom 27:5!

Fantastični Miloš Teodosić je imao dabl-dabl učinak od 16 poena i 12 asistencija, uz to je uhvatio i 4 lopte pod obručima.

Jedini efikasniji od njega bio je Soni Vims koji je ubacio 18 poena, dvocifreni su bili još Nando De Kolo (13p), Pavel Korobkov (12p) i Saša Kaun (10p).

Kod domaćina najefikasniji Džamar Smit sa 19 poena, Morman je dodao 17, bivši plej Partizana Leo Vesterman je meč završio sa 8 poena, 5 asistencija i 3 skoka.

Ovo je peti trijumf "Armije" iz isto toliko odigranih mečeva, Limož ima samo jednu pobedu do sada.

U grupi B, Makabi je juče slavio u Malagi gostujući kod Unikahe, dok se Alba našeg Saše Obradovića prošetala Zagrebom.

Tabele Grupe B : CSKA 5/0, Makabi 3/2, Unikaha 3/2, Alba 2/3, Cedevita 1/4, Limož 1/4.