EL - Upozorenje Zvezdi, Real 'pumpao' do +37!

utorak 20.12.2016.
22:24

Aktuelni šampion Španije upisao je ubedljiv trijumf u okviru 13. kola Evrolige i to samo dva dana uoči gostovanja Crvenoj zvezdi mt:s u Beogradu.

euroleague.net

Košarkaški Real Madrida oporavili su se od poraza u Istanbulu u više nego ubedljivo savladali Brose Bamberg u okviru 13. kola Evrolige.

"Kraljevski klub" je kao domaćin slavio rezultatom 95:72 (24:9, 23:16, 25:15, 23:32), a pobeda je mogla da bude mnogo ubedljivija da ekipa Pabla Lasa nije "spustila gas" u poslenjem kvartalu.

Prva četvrtina dala je odgovor na pitanje u kom će pravcu ići duel u Madridu, pa je prednost Reala u nastavku porasla do maksimalnih 37 poena razlike na startu poslednje četvrtine!

Meč je u tom trenutku bio završen za domaće, a Brose Bamberg je nekako uspeo da poraz učini koliko-toliko prihvatljivim.

Najefikasniji pojedinac u timu Pabla Lasa bio je Luka Dončić sa 16 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a pratili su ga oporavljeni Serhio Ljulj (14 pts, 6 as), Gustavo Ajon (13 pts, 7 sk) i Trej Tompkins (13 pts, 3 sk).

Narednu utakmicu Real Madrid igra u Beogradu, pa večerašnji duel sa Brose Bambergom predstavlja veliko upozorenje za tim Dejana Radonjića.