EL - Uniks otvorio kolo 'stotkom'

četvrtak 01.12.2016.
18:58

Prvi meče desetog kola Evrolige odigran je u Kazanju gde je domaći Uniks ugostio EA7 Olimpiju iz Milana i lako stigao do trijumfa.

euroleague.net

Utakmicom Uniks - EA7 Olimpija Milano otvoreno je deseto kolo košarkaške Evrolige, a sastav iz Kazanja lako je stigao do svoje treće ovosezonske pobede.

Ekipa Jevgenija Pašutina prekinula je niz od tri uzastopna poraza i rezultatom 100:79 (35:24, 22:19, 16:26, 27:10) savladala goste iz Milana.

Posle samo trinaest minuta igre moglo se naslutiti u kom će pravci ići rezultat pošto su izabranici Jasmina Repeše primili 41 poen, pa uopšte ne čudi što je na kraju "pukla stotka".

Nerešiva enigma za "Manekene" bio je Kit Lengford koji je za 32 minuta na terenu postigao 25 poena i upisao po četiri skoka i asistencije. Vadim Panin pratio je Amerikanca sa 18 poena i 5 skokova.

Džamel Meklin predvodio je itaijanski sastav sa 16 poena i 3 skoka. Miroslav Raduljica završio je meč sa 8 poena, a Milan Mačvan poen manje.