četvrtak 05.11.2015.
21:05

Plejmejker košarkaške reprezentacije Srbije Miloš Teodosić pružio je najbolju partiju od početka nove sezone kojom je moskovski CSKA odveo do pobede nad Darušafakom.

euroleague.net

Košarkaši moskovskog CSKA upisali su četvrtu vezanu pobedu u Evroligi pošto su kao gosti savladali tursku Darušafaku rezultatom 80:75 (24:19, 24:24, 22:9, 10:23).

Šampion regionalne VTB lige vodio je tokom većeg dela susreta ali je završnica i pored toga bila izuzetno uzbudljiva pošto su Turci odbijali da se predaju.

Utakmicu je obeležila fantastična partija srpskog reprezentativca Miloša Teodosića koji je za 30 minuta igre postigao 22 poena (3/3 za dva, 4/7 za tri) i upisao 9 asistencija.

Sjajnu partiju prikazao je i Francuz Nando De Kolo koji je za 24 minuta postigao 19 poena i ostvario 5 skokova.

U poraženom sastavu dominirao je Luk Harangodi koji je postigao 18 poena i zabeležio 7 skokova.

CSKA nakon večerašnje pobede ostaje lider na tabeli grupe "D" sa skorom 4-0, dok je Darušafaka vezala treći uzastopni poraz.