sreda 02.03.2016.
22:38

Nova pobeda moskovskog CSKA, za potvrdu prvog mesta u Grupi F Top 16 faze Evrolige.

vtb-league.com

U prvoj utakmici devetog kola Top 16 faze Evrolige, CSKA je kao gost savladao Real u Madridu rezultatom 96:87.

Posle ravnopravne prve deonice, CSKA je blagu prednost stekao u drugih deset minuta igre i na poluvreme se otišlo vođstvom Moskovljana rezultatom 42:37.

Real je u trećoj deonici uspešno držao rezultatski priključak, ali kada je bilo najvažnije, u poslednjem kvartalu, ''Armejci'' su ponovo preuzeli kontrolu, stekli dvocipfrenu prednost (86:75) u 37. minutu, posle čega Madriđani nisu uspeli da odgovore.

Kajl Hajns sa 16, Miloš Teodosić sa 15 (3-3 za tri poena) i Vitali Fridzon sa 13 poena predvodili su pobedničku ekipu.

U Realu, Gustavo Ajon najefikasniji sa 20 poena, a pratili su ga Serhio Rodrigez  sa 15 i Serhio Ljulj sa 14 poena.

CSKA je upisao sedmu pobedu u devet odigranih kola, a Real je pretrpeo i četvrti poraz, uz pet trijumfa