EL - Srbi režirali brejk Fenera u Atini

Autor: Boban Filipović
utorak 18.04.2017.
21:44

Zahvaljujući fantastičnoj igri u drugom poluvremenu aktuelni vicešampion Evrope je slavio kao gost u 'OAKA' Areni protiv Panatinaikosa. Odlične partije Bogdanovića i Kalinića.

Epa/Tolga Bozoglu

Prva pobeda Željka Obradovića nad Panatinaikosom u Atini, od kako je otišao sa kormila 'zelenih' i preuzeo Fenerbahče.

Turski šampion je dobio prvi kvartal sa pola koša, a onda je usledio žestok odgvor domaćina koji drugu četvrtinu dobijaju sa 15 razilike i sa lepom zalihom odlaze na veliki odmor.

Međutim, u drugom poluvremenu Žoc i njegovi puleni su održali čas košarke "Detelinarima" dozvolivši da postignu im svega 15 poena!

Fener je topio prednost rivala tokom treće četvrtine, početkom četvrte preokrenuo rezltat u svoju korist, jednostavno, PAO je upao u mašinu i nije mu bilo spasa.

Meč je završen rezultatom 58:71.

Bogdan Bogdanović je bio cenralna figura meča sa 23 poena (4/6 za dva, 5/6 za tri), 5 skokova, 4 asisetncije, 3 blokade i 2 krađe. Doktorska partija beka srpske reprezentacije.

Fenomenalan je bio i Nikola Kalinić, jedna od njegovih najboljih ofanzivnih utakmica u Evroligi, dao je 16 poena (1/3 za dva, 4/6 za tri, 2/2 penali). Dvocifren kod pobednika bio je i Bobi Dikson koji je brojao do 13

Kod poraženih domaćina najzapaženiji su bili Kej-Si Rivers sa 16 i Majk Džejms sa 14 poena.

Novi duel ovih ekipa je na programu za dva dana, takođe u Areni.

Nešto ranije, CSKA je poveo protiv Baskonije sa 1:0 u seriji, Miloš Teodosić je sprečio iznenađenje, više o tome čitajte OVDE.