EL - Spanulis ponovo šokirao CSKA, Oli u finalu!

petak 15.05.2015.
20:01

Treći put u poslednje četiri godine Olimpijakos je uspeo da savlada favorizovani CSKA i da se plasira u još jedno evroligaško finale. Vasilis Spanulis se "nije video" 35 minuta a onda je u svom maniru uzeo stvar u ruke i poslao Grke u finale.

euroleague.net

Fantastično prvo polufinale fajnal-fora Evrolige u Madridu završeno je trijumfom Olimpijakosa koji je treći put u poslednje tri godine uspeo da izađe kao pobednik iz meča sa moskovskim CSKA.

Olimpijakos je slavio rezultatom 70:68 (17:20, 18:16, 12:15, 23:17) u fantastičnoj utakmici koja nije bila toliko kvalitetna koliko interesantna i uzbudljiva.

Sve oči ljubitelja košarke večeras su bile uprte u dvojicu momaka, Miloša Teodosića i Vasilisa Spanulisa, a njih dvojica su za 20 minuta zajedno postigli 2 poena!

Moskovljani su tokom većeg dela meča držali prednost, najvećih +9 napravili su pet i po minuta pre kraja kada je Miloš Teodosić konačno proradio i pogodio nekoliko vezanih šuteva.

Istorija nas je naučila da u slučaju Olimpijakosa ovakva prednost nije veliki kapital za protivnika pa se moglo očekivati da će Grci imati odgovor na situaciju u kojoj su se našli.

Najbolji strelac CSKA na večerašnjem meču Nando De Kolo napravio je dva neshvatljiva prekršaja u razmaku od svega petnaest sekundi pa je Oli prelako stigao do serije 9:2 i šanse da uhvati priključak.

Očekivano je bilo da će Vasilis Spanulis biti taj koji će uzeti odgovornost kada je najteže ali je njegov učinak sa početka susreta budio nadu da ga ruka neće posluštati.

Sa deset vezanih promašaja i dva poena za 30 minuta igre Vasilis Spanulis je bio je dan od najlošijih pojedinaca na parketu ali mu to nije smetalo da na kraju meča pokaže kakav je majstor.

Prvo je trojkom doneo prednost Olimpijakosu (64:63) na dva minuta pre kraja, da bi do poslednjeg zvuka sirene sa još pet poena šokirao CSKA i trasirao Grcima put ka sedmom finalu Evrolige.

Jorgos Printezis držao je Olimpijakos u igri u momentima dok je Spanulis bio van meča. Junak finala 2012. godine postigao je 14 poena, ostvario 8 skokova i upisao 4 asistencije, dok je Spaunils meč završio sa 13 poena (1/8 za dva, 3/8 za tri) i 3 asistencije. Dvocifren učinak u redovima crveno-belih ostvario je i Kostas Slukas koji je ubacio 10 poena.

Na drugoj strani poenterski je prednjačio Nando De Kolo (18 pts, 4 sk, 4 sk), a pratio ga je Saša Kaun (11 pts, 4 sk). Naš Miloš Teodosić na terenu je proveo 23 minuta ali nije odigrao na svom nivou iako je meč završio sa 8 poena (1/4 za dva, 1/5 za tri), 3 skoka i 5 asistencija.

Olimpijakos će u finalu igrati sa pobednikom duela Real Madrid - Fenerbahče Ulker a Vasilis Spanulis igraće svoju osmu utakmicu na evroligaškim fajnal-forovima sa ciljem da zadrži stoprocentan učinak.