EL - Sjajni Milutinov, stotka "Armejaca"

četvrtak 03.12.2015.
23:22

Poslednje dve utakmice osmog kola Evrolige zakazane za četvrtak odigrane su u Pireju i Bambergu gde su pobede ostvarile ekipe Olimpijakosa i CSKA iz Moskve.

euroleague.net

Poslednji meč osmog kola u grupi "B" odigran je u Pireju gde je domaći Olimpijakos ugostio Armani iz Milana.

Grčki sastav obezbedio je plasman u TOP 16 fazu pre osmog kola ali je i pored toga uspeo da savlada Armani rezultatom 73:63 (14:13, 11:16, 23:19, 25:15) i tako učini veliku uslugu Cedeviti.

Svi igrači Olimpijakosa koji su se našli u protokolu dobili su priliku da igraju, a Di Džej Strouberi bio je najefikasniji sa 16 poena i 9 skokova.

Srpski internacionalac Nikola Milutinov iskoristio je svoje minute na fantastičan način pošto je za manje od 19 minuta na parketu postigao 12 poena i ostvario 5 skokova.

Na drugoj strani je su dominirali Čarls Dženkins i Andrea Ćinćarini sa po 12 poena i 4 asistencije. Džamel Meklin postigao je 11 poena i ostvario 10 skokova.

Pobedom nad Armanijem šampion Grčke je učinio veliku uslugu Cedeviti koja bi u narednom kolu uz poraz sa manje od 9 poena razlike overila plasman u TOP 16 fazu.

Prva utakmica osmog kola u grupi "D" odigrana je u Bambergu gde je Brose ugostio CSKA. Obe ekipe su već obezbedile plasman u TOP 16 fazu pa su mogle da odigraju bez optrećenja.

"Armejci" su slavili rezultatom 100:88 (26:20, 25:27, 28:23, 21:18) a srpski internacionalac Miloš Teodosić nije bio u svom elementu pa je za 23 minuta postigao 3 poena i zabeležio 5 asistencija.

Nando De Kolo predvodio je CSKA do nove pobede sa 27 poena i 11 asistencija, a pratio ga je Kori Higins sa 23 poena.