19:46
Izvor: Beta

Šampion VTB lige vezao je četvrtu uzastopnu pobedu u okviru TOP 16 faze Evrolige pošto je u ruskom okršaju sa Nižnjim slavio posle preokreta.

euroleague.net

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su danas u gostima Nižnji Novgorod sa 86:82 (26:26, 16:29, 25:7, 19:20) u utakmici 12. kola Grupe F TOP 16 faze Evrolige.

Nižnji je ovim porazom ostao bez šansi da se plasira u četvrtfinale Evrolige, a CSKA je ostao u trci za lidersku poziciju na tabeli pošto posle 12 utakmica ima skor identičan kao vodeći Fenerbahče.

CSKA je do trijumfa predvodio Soni Vims sa 21 poenom, dok je Saša Kaun dodao 16, a srpski reprezentativac Miloš Teodosić je postigao 13 poena, uz četiri asistencija.

U ekipi Nižnjeg najefikasniji je bio Tejlor Ročesti sa 21 poenom, dok je Trej Tompkins dodao 13.

Nižnji je bio nadomak iznenađenja posle prvog poluvremena. Oni su tokom druge četvrtine imali 15 poena prednosti, međutim, CSKA je početkom treće deonice napravio seriju 19:5, kojom su došli do preokreta.

Od tog trenutka, Moskovljani su sve vreme bili u vođstvu, koje su očuvali do kraja susreta i tako došli do 10. trijufma u TOP 16 fazi Evrolige.

U narednom kolu CSKA dočekuje Olimpijakos, dok će u poslednjem kolu na megdan Emporio Armaniju.