EL - PAO na mišiće, Efes u finišu slomio Unikahu

petak 29.01.2016.
23:03

Očekivanim pobedama Anadolu Efesa i Panatinaikosa kompletirano je peto kolo TOP 16 faze u grupi "E" u kojoj se takmiči i aktuelni šampion Srbije Crvena zvezda Telekom.

euroleague.net

Tri od četiri utakmice 5. kola TOP 16 faze u grupi "E" odigrane su u petak, a pobede su ostvarile ekipe Crvene zvezde Telekom, Anadolu Efesa i Panatinaikosa.

Šampion Srbije savladao je Lokomotivu Kubanj o čemu ste više mogli da čitate OVDE, a pobedu na domaćem terenu upisala je i ekipa Aleksandra Đorđevića.

Panatinaikos je posle poraza od Crvene zvezde Telekom i Olimpijakosa upisao trijumf nad Darušafakom koja je skupo prodala kožu u "OAKA Areni".

"Zeleni" su slavili rezultatom 82:79 (16:21, 26:17, 21:20, 19:21) uz fantastičnu partiju srpskog centra Miroslava Raduljice koji je za nepuna 24 minuta igre postigao 17 poena i ostvario 8 skokova.

Nika Kalates je bio drugi najzapaženiji igrač u redovima domaće ekipe sa 14 poena i 9 asistnecija, dok su bitnu ulogu odigrali Aleksandar Janković sa 12 i Saša Pavlović sa 7 poena i 3 ukradene lopte.

Džamon Gordon bio je nerešiva enigma za ekipu Saše Đorđevića pošto je za 32 minuta postigao 26 poena, ostvario 5 skokova i 3 asistencije.

Lošu formu Unikahe večeras je iskoristio Anadolu Efes koji je kao gost slavio rezultatom 85:75 (21:23, 25:24, 20:19, 19:9), a utakmica u Malagi prelomljena je u poslednjoj četvrtini.

Goste je do pobede predvodio Džejson Grejndžer sa 22 poena i 3 skoka, a Džon Dibler je upisao 16 poena i 3 skoka.

Srpski internacionalac Nemanja Nedović postigao je 8 poena i uhvatio 3 lopte u porazu Unikahe, a najbolji igrač domaće ekipe bio je Ričard Hendriks sa 16 poena, 8 skokova i 4 asistencije.