EL - Olimpijakos na korak od F4!

utorak 21.04.2015.
21:01

Vicešampion Grčke nalazi se na odličnom putu da pred svojim navijačima obezbedi plasman na fajnal-for Evrolige. Olimpijakos je savladao Barsu u trećoj utakmici i poveo sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji.

euroleague.net

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Barselonu u trećoj utakmici četvrtfinala Evrolige čime su stigli na korak od plasmana na završni turnir.

Crveno-beli iz Pireja slavili su rezultatom 73:71 (26:23, 18:13, 15:24, 14:11) u jako uzbudljivoj utakmici igranoj u dvorani "Mira i prijateljstva".

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, stekao 8 poena prednosti do odlaska na odmor, ali je do poslednjeg minuta treće deonice Barselona priredila totalni preokret.

Kontraudarom na startu poslednje četvrtine Olimpijakos ponovo preuzima rezultatsko preimućstvo koje ostaje na snazi sve do poslednja dva minuta kada gosti prave seriju 7:0 i stižu na pola koša zaostatka (70:69).

Usledila je penal završnica u kojoj je Oli sačuvao prednost i tako upisao drugi trijumf u četvrtfinalnoj seriji.

Ekipu Olimpijakosa do pobede su ponovo vodili Jorgos Printezis i Vasilis Sapanulis koji su zajedno postigli 34 poena za domaćina. Printezis je postigao 19 poena i upisao 4 skoka, dok je Vili Spanulis imao 15 poena i 8 asistencija.

Na drugoj strani dominirao je Huan Karlos Navaro sa 14 poena i 6 asistencija a dvocifren učinak ostvarili su Tomas Satoranski sa 12, odnosno Džastin Delman i Maciej Lampe sa po 10 poena.

Četvrta utakmica na programu je u četvrtak a Olimpijakos će u slučaju trijumfa obezbediti plasman na fajnal-for u Madridu i tako ponovo biti deo završnog turnira posle godinu dana pauze.