EL - Oli u seriji pred duel sa Zvezdom

četvrtak 15.12.2016.
20:56

Atinski crveno-beli upisali su treću uzastopnu pobedu u Evroligi, pa nema sumnje da će u sjajnoj atmosferi ugostiti šampiona Srbije u okviru 13. kola elitnog takmičenja.

euroleague.net

Trijumfom nad Žalgirisom u Kaunasu košarkaši Olimpijakosa potvrdili su dobru formu i vezali treću uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju uoči okršaja sa Crvenom zvezdom mt:s.

Olimpijakos je kao gost savladao litvanski Žalgiris rezultatom 88:75 (21:23, 21:17, 21:20, 25:15) i tako stigao do osmog trijumfa u Evroligi izjednačivši se pritom na tabeli sa Real Madridom i Baskonijom.

Crveno-beli iz Pireja prelomili su meč u poslednjoj četvrtini a najzaslužniji za novu pobedu Olimpijakosa bili su Jorgos Printezis i Met Lodžeski koji su postigli po 15 poena.

Vasilis Spanulis upisao je 10 poena i 8 asistencija, dok je naš Nikola Milutinov za nepunih 12 minuta na terenu postigao 6 poena i ostvario 3 skoka.

Paulius Jankunas bio je najzapaženiji pojedinac u redovima Žalgirisa sa 18 poena i 7 skokova.