EL - Magični Serhio Ljulj srušio Panatinaikos!

sreda 16.11.2016.
22:55

Real Madrid je slavio u klasiku evropske košarke, pobeđena je ekipa Panatinaikosa sa 87:84 uz fantastičnu partiju Serhija Ljulja.

euroleague.net

Real je stigao do svoje 5. pobede u sedmom kolu Evrolige i to u derbiju sa Panatinaikosom - 87:84 (21:23, 32:27, 19:18 i 15:16).

Gosti su bolje krenuli u ovaj meč, poveli su u jednom trenutku i sa 6 poena razlike (9:15), da bi domaći uspeli da izjednače početkom druge četvrtine.

Real je napravio seriju sredinom četvrtine, poveli su sa 51:46 i to je bilo prvo osetnije vođstvo za domaćina.

Trojkom Rudija Fernandeza početkom poslednje četvrtine Real Madrid uspeva da stigne i do 7 poena prednosti (75:68), ali od tada Panatinaikos ponovo vraća meč u egal sa 8 poena uzastopno.

Povredio se i Džejms Gist početkom poslednje deonice, reklo bi se da je u pitanju povreda prepone, iznet je sa terena uz pomoć svojih saigrača, pa nije mogao da im pomogne u završnici ovog meča.

Bilo je nerešeno na ulasku u poslednja tri minuta, 79:79, bilo je izvesno da nećemo znati pobednika do poslednje sekunde.

Serhio Ljulj je doneo +3 za Real kada je pogodio polaganje uz dodatno slobodno bacanje na 1:20 do kraja, ali je Feldin na drugoj strani pogodio svoju 6. trojku iz 7 pokušaja pa se u poslednji minut ušlo uz rezultat 84:84.

Ipak, Ljulj iz veoma teške pozicije donosi pobedu Real Madridu, Panatinaikos nije uspeo da se oporavi od toga, pa je i Kerol sa bacanja potvrdio pobedu.

Upravo je Ljulj bio najefikasniji u redovima Real Madrida sa 30 poena i 4 asistencije, jedino je Rendolf bio dvocifren pored njega sa 12 poena.

Na drugoj strani Feldin 19, Kalates 15, Burusis i Singlton po 13 poena.