EL - KONAČNO, Pobeda Zvezde u neizvesnoj završnici!

utorak 15.11.2016.
21:44

Ekipa Crvene zvezde uspela je da slavi na gostovanju Bambergu u okviru 7. kola Evrolige i tako je stigla do svoje treće pobede u ovom takmičenju.

aba-liga.com/kkcrvenazvezda.rs

Crvena zvezda uspela je da slavi u okviru sedmog kola Evrolige na gostovanju Bambergu rezultatom 78:79 (14:11, 15:27, 32:20, 17:21) i da tako doe do treće pobede u ovom takmičenju!

Bamberg je danas bolje krenuo u meč, igrali su sjajno odbranu izabranici Andree Trinkijerija, pa su stigli do 6:0 uz dve trojke. Crvena zvezda nije uspela da postigne koš iz igre sve do 4. minuta kada je Kuzmić pogodio za dva poena.

Upravo je Kuzmić bio igrač koji je pokrenuo Crvenu zvezdu, uz sjajnog Jovića koji je odigrao dobro prvu četvrtinu.

Ulaskom Bjelice Crvena zvezda stiže do prve prednosti (16:17), a onda je Simonović ubacio u petu brzinu!

Uspeo je reprezentativac Srbije prvo da položi loptu u koš, zatim i da pogodi veoma tešku trojku, pa da zakuca na dodavanje Gudurića za veliku prednost crveno-belih od 35:27!

Košem Gudurića i poenom sa linije za slobodna bacanja Lazića Crvena zvezda je stigla i do najveće prednosti pred kraj poluvremena, 27:38, ali su domaći uspeli da ublaže prednost u poslednjem napadu poenima Milera.

Zvezda je uspela da postigne veliki broj poena u drugo četvrtini, ali je u trećoj u potpunosti zakazala. Posebno u odbrani.

Videli smo prvo seriju trojki na obe strane, da bi Nikolo Meli pogodio svoju 4. trojku za izjednačenje. Viđen je ozbiljan pad u igri Crvene zvezde, došli su domaći i do 5 poena prednosti, da bi Simonović sa dve trojke uspeo sve to da ublaži.

Ostaje gorak ukus jer je naš šampion primio u ovoj četvrtini čak 32 poena, više nego u prve dve četvrtine zajedno.

Početak poslednje deonice pripada izabranicima Dejana Radonjića, Gudurić i Jović su pogodili trojke za izjednačenje, na 6 minuta pred kraj utakmice bilo je 66:66.

Tri minuta egala, sve je bilo izvesnije da ćemo gledati veoma neizvesnu završnicu, što se i desilo. Trojkom Darijusa Milera Broze je stigao do 74:72, da bi Simonović uspeo svojim 17. poenom da izjednači rezultat nakon promašaja Bjelice na 2 minuta do kraja.

Zizis je držao Broze u igri, doneo je toj ekipi +1 na ulasku u poslednji minut, da bi na drugoj strani Čarls Dženkins pogodio iz veoma teške pozicije na 24 sekunde do kraja za 78:79! Bila je to sjajna asistencija Branka Lazića, neverovatno je kako sudija nije dosudio i faul u ovoj situaciji.

Miler je promašio zadnji napad i Crvena  zvezda slavizasluženu pobedu!