EL - Kakva dominacija Tea i ''Armije''!

utorak 14.04.2015.
20:35

Četvrtfinalna serija Evrolige počela je večerašnjom utakmicom u Moskvi, između CSKA i Panatinaikosa, gde su Atinjani delovali kao ''razbijena vojska''. Sjajni Miloš Teodosić!

cskabasket.com

Ako je suditi po onome što su večeras prikazali košarkaši CSKA i Panatinaikosa, njihova četvrtfinalna serija mogla bi vrlo brzo da bude okončana.

U prvoj utakmici četvrtfinala u Moskvi, CSKA je pred svojim navijačima deklasirao goste iz Atine rezultatom 93-66.

Ekipa Duška Ivanovića kao da nije ni znala šta ju je snašlo večeras. Miloš Teodosić i drugovi su od samog starta nametnuli svoj ritam igre i nemilosrdno rešetali koš gostiju iz svih pozicija.

Rezultat 56-27 na kraju prvog poluvremena dovoljno govori o odnosu snaga u večerašnjem meču.

Naravno, drugo poluvreme je bilo samo odrađivanje posla i samo se postavljalo pitanje kojom će razlikom gosti izgubiti, a Moskovljani su se zaustavili na ''plus 27'', pošto su u poslednjoj deonici značajno ''smanjili gas''.

Kad je u pitanju statistika, Miloš Teodosić je sa 18 poena za samo 19 minuta u igri bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a nisu izostale ni njegove asistencije, ukupno osam. Uz njega, istakli su se Nikols i Markoišvili sa po 13 i Kirilenko sa 12 poena.

Kod gostiju, Papas sa 16 i Gist sa 14 poena bili su nešto bolji od ostalih.

Četvrtfinalna serija se nastavlja u četvrtak, CSKA će ponovo biti domaćin.