EL - Fenerov revanš Uniksu, Bogdan upisao partiju sezone!

utorak 24.01.2017.
19:03

Šampion Turske upisao je dvanaestu pobedu u Evroligi, pošto je u prvom meču 19. kola kao gost savladao ekipu Uniksa iz Kazanja uz odličnu partiju Bogdana Bogdanovića.

euroleague.net

Prva utakmica devetnaestog kola elitnog košarkaškog takmičenja odigrana je u Kazanju gde je domaći Uniks ugostio aktuelnog šampiona Turske i viceprvaka Evrope.

Fenerbahče je kao gost slavio rezultatom 86:81 (22:15, 17:19, 29:26, 18:21) i time se revanširao Uniksu za poraz koji mu je ruska ekipa nanela u Istanbulu 2. novembra prošle godine.

Ekipa Željka Obradovića kontrolisala je dešavanja na terenu i rezultat tokom većeg dela meča, ali smo na kraju ipak gledali neizvesnu završnicu.

Gosti su bolje odigrali završnicu prvog kvartala, a u dobrom ritmu su nastavili i na početku druge četvrtine, pa su nakon poena Kostasa Slukasa sa linije penala stigli do dvocifrene prednosti (17:28).

Završnica druge četvrtine pripala je domaćem timu. Uniks je iskoristio prazan hod Fenerbahčea i serijom 12:0 preuzeo vođstvo (34:32).

Usledio je odgovor turskog sastava koji uzvraća serijom 7:0 preko Bogdana Bogdanovića i Luiđija Datomea, pa na kraju Fener odlazi na odmor sa pet poena prednosti.

Sličan razvoj događaja viđen je i u nastavku meča. Fenerbahče je boljom igrom išao do maksimalnih 13 poena prednosti ali je u poslednjem kvartalu ispustio stečeni kapital i dozvolio Uniksu da se vrati u meč.

Dva minuta pre kraja Uniks stiže na tri poena zaostatka nakon trojke Kejta Lengforda što su ujedno bili poslednji poeni na utakmici za domaći tim.

Fenerbahče je u poslednja dva minuta u potpunosti iskontrolisao situaciju na terenu i tako sačuvao prednost i osigurao dvanaestu pobedu u tekućoj evroligaškoj sezoni.

Bogdan Bogdanović je bio najistaknutiji pojedinac u pobedničkom sastavu sa 16 poena, 5 skokova i 7 asistencija, što je ujedno bila i najbolja partija srpskog reprezentativca u tekućoj sezoni. Bolji poenterski učinak od Bogdanovića imao je Luiđi Datome (18po, 4sk), a dvocifreni su još bili Jan Veseli (15po) i Kostas Slukas (12po, 6as). Nikola Kalinić je na terenu proveo manje od deset minuta i za to vreme postigao dva poena.

Kod domaćina je dominirao Artsiom Parahuski sa 21 poenom i 9 skokova, dok je Kejt Lengford odigrao ispod svog nivoa postigavši samo 11 poena.