EK - Lovernjov Himki deklasirao Olimpiju!

sreda 26.11.2014.
19:04

Prva večerašnja utakmica sedmog kola Evrokupa odigrana je u Moskvi, gde je Himki naneo težak poraz ljubljanskoj Olimpiji.

vtb-league.com

Himki i Olimpija sastali su se u okviru Grupe D, a domaći tim je slavio sa čak 28 poena razlike - 105:77.

Sam rezultat pokazuje da nikakve neizvesnosti nije bilo i da su Moskovljani rutinski stigli do svog petog trijumfa u ovom takmičenju. Već posle prve četvrtine je bilo 36-14 za domaće, što dovoljno govori o odnosu snaga na ovoj utakmici.

Olimpija je sjajno započela ovogodišnju sezonu na evropskoj sceni, ali je u poslednje vreme u velikim problemima, pa joj je ovo već drugi uzastopni, ubedljivi poraz, a treći ukupno u prvih sedam kola Evrokupa.

Marko Popović je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena, pratio ga je Tajres Raj sa 18, a bivši kapiten Partizana Žofri Lovernj je upisao 10 poena i 5 skokova, za 20 minuta u igri.