EK - Himki hladi šampanjac

petak 24.04.2015.
23:14

Košarkaši Himskija ubedljivo su savladali Gran Kanariju u prvoj finalnoj utakmici Evrokupa pa se već sada može konstatovati da će trofej i plasman u Evroligu pripasti ruskom sastavu.

eurocupbasketball.com

Revanš utakmica finala Evrokupa biće lišena neizvesnosti pošto je ruski Himki deklasirao Gran Kanariju na gostujućem terenu.

Klub iz Podmoskovlja slavio je na Kanarskim ostrvima rezultatom 91:66 (21:19, 19:14, 19:21, 32:12) kaparisavši tako trofej i mesto u grupnoj fazi Evrolige.

Španski sastav držao se sve do početka poslednje četvrtine kada je Himki dodao gas i prosto pregazio Gran Kanariju.

Na kraju, trijumf Himkija sa 25 poena prednosti deluje kao nedostižan za Gran Kanariju koja će 29. aprila gostovati u Moskvi u revanš meču finala.

Egor Vjaltsev i Peteri Koponen vodili su Himki do trijumfa sa po 18 postignutih poena, a odlične partije upisali su Pol Dejvis sa 17 i Tajris Rajs sa 13 poena. U ekipi Gran Kanarije "iskočio" je Kajl Kjurik sa 23 poena i 2 skoka.

Revanš susret finala Evrokupa zakazan je za 29. april od 18 časova i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu.