EK - Budućnost na pragu ispadanja!

sreda 09.12.2015.
19:18

Novi poraz, ukupno šesti u devet odigranih kola doživela je ekipa podgoričke Budućnosti, koja sada može da se uzda u teoriju do kraja grupne faze takmičenja.

aba-liga.com/Buducnost VOLI

U prvoj večerašnjoj utakmici pretposlednjeg, devetog kola Evrokupa, lider ABA lige, podgorička Budućnost, poražen je na gostovanju Uniksu u kazanju rezultatom 91-77.

Ovaj meč je odigran u okviru Grupe D, gde je Budućnost ostala na pretposlednjem mestu na tabeli sa tri pobede i šest poraza. U takvoj situaciji, Podgoričane bi dalje mogla da vodi samo pobeda nad Steauom u poslednjem kolu, uz dva poraza turskog Banvita.

Budućnost je dobro započela meč, prvih deset minuta igre je dobila rezultatom 23:17, ali je već u drugoj četvrtini došlo do preokreta i do kraja je Uniks samo uvećavao stečenu prednost.

Pobedničku ekipu predvodio je Lengford sa 26 poena, a pratili su ga Vilijams sa 17 i Kolom sa 15, uz čak 13 asistencija. Tadija Dragićević je ponovo bio najbolji u ekipi Budućnosti sa 19 postignutih poena.