utorak 20.01.2015.
22:30

U utorak odigrane prve tri utakmice trećeg kola Last 32 faze Evrokupa.

fcb-basketball.de

Minhenski Bajern nastavlja sa pobedama u Grupi K. Treći trijumf u isto toliko odigranih mečeva ekipa Svetislava Pešića je izborila večeras u Ljubljani, protiv domaće Olimpije, rezultatom 90-80.

Bavarci su slavili posle znatno bolje igre u drugom poluvremenu i velikog preokreta koji su napravili u tom periodu igre. Naime, na poluvremenu je Olimpija imala čak 14 poena razlike (53-39), ali je u nastavku Bajern zaigrao mnogo bolje i na kraju stigao čak i do ubedljivog trijumfa.

Briljirao je srpski reprezentativac Vladimir Štimac, koji je bio najefikasniji u redovima Bajerna i najzaslužniji je za trijumf gostiju. Centar Bajerna je upisao 24 poena (10-11 za dva poena) i devet skokova. Pratio ga je Šafarcik sa 18 poena, dok je Duško Savanović meč završio sa dva poena na svom kontu.

Olimpiju su predvodili Dino Murić sa 14 i Marko Marinović sa 13 poena, ali nisu uspeli da spreče drugi poraz svog tima u ovoj fazi Evrokupa.

Francuski Limož je u Grupi J upisao drugu pobedu, i to na svom terenu protiv italijanskog Kantua, rezultatom 81-70. Gosti su dugo odolevali, održavali rezultatsku neizvesnost, ali su Francuzi u poslednjih deset minuta prelomili meč u svoju korist.

Adrijen Moerman je sa 20 poena bio najbolji u redovima Limoža, a bivši plej Partizana Leo Vesterman je upisao 11 poena, uz 6 asistencija.

Konačno, u Grupi M, turska Pinar Karšijaka je kao gost lako izašla na kraj sa Pariz Levaloom. Gosti su slavili sa 85-75, uz 22 poena najefikasnijeg Bobija Diksona, dok je Parižane predvodio bivši košarkaš Crvene zvezde Blejk Šilb sa 20 poena.

Pinar Karšijaka je ostvarila treću pobedu, a Parižanima je ovo drugi poraz.