Efes umalo "prosuo mleko", na kraju su ipak nadomak Fajnal fora!

sreda 26.04.2017.
20:24

Košarkaši Anadolu Efesa slavili su na svom terenu protiv favorizovanog Olimpijakosa i takko se primakli na korak poslednjoj fazi takmičenja.

EPA/SPYROS CHORCHOUBAS

Drama u "Abdi Ipekčiju", na kraju ipak slavlje domaćih košarkaša. Efes je nakon velike borbe savladao Olimpijakosa sa 64-60 i tako poveo sa 2:1 u seriji na tri pobede.

Bolje su gosti iz Pireja otvorili meč, ali je domaćin stegao odbranu u drugom kvartalu, te su lako istopili prednost rivala i do poluvremna stekli prednost od šest poena.

Nakon treće četvrtine činilo se da je sve gotovo, Efes tu deonicu dobija sa 18-10 i odlazi na odmor pred posledji kvartal sa 14 poena viška.

Ipak, Bili Spanulis i ekipa su krenuli da rade ono što najbolje rade, stegli su odbranu kad je najbitnije i počeli da pogađaju šuteve iz svih pozicija, prednjačio je iskusni Spanulis, koji je pogodio tri trojke u poslednja dva, tri minuta.

Pogodio je grčko košarkaš trojku na 20ak sekundi do kraja, spustio na 61-60, u narednom napadu Ertel je poslat na liniju penala, pogodio je oba bacanja, a Olimpijakosu je ostalo 16 sekundi da proba to da stigne.

Spanulis je pokušao, promašio, Hanikat hvata loptu i na 3,3 sekunde do kraja ga košarkaši Olimpijakosa šalju na liniju penala.

Pogodio je prvo, promašio drugo bacanje, ali je gostima ostalo premalo vremena da nadoknade četiri poena deficita.

Još jednu sjajnu partiju protiv bivšeg kluba pružio jeBrajant Danston, postigao je 16 poena, uhvatio devet lopti isakupio 23 indeksna poena.

Pratili su ga Tomas Ertel sa 13 poena i šest asistencija, kao i Derik Braun sa 12 poena i četiri skoka, dok je dvocifren bio i Grejndžer sa 11 poena i po tri skoka i asistencije.

Kod gostiju samo Spanulis dvocifren sa 15 poena, dodao je i sedam asistencija, a pratili su ga sa po osam poena Printezis, Mancaris i Erik Grin. Bivši igrač Partizana Nikola Milutinov bio je bez košgeterskog učinka za 14 provedenih minuta na parketu.