Dule Vujošević KRALJ DRAME! Nova pobeda Limoža!

subota 01.10.2016.
20:32

Sjajan start sezone za ekipu Duška Vujoševića, mada je večeras bilo baš dramatično na gostovanju Nansiju.

twitter.com/limogescsp

Posle trijumfa nad Dižonom na svom terenu na startu nove sezone (75-70), Vujoševićev Limož je i večeras u drugom kolu francuske LNB lige bio odličan u neizvesnoj završnici i trijumfovao posle produžetka, rezultatom 100-94 (87-87).

Limož je bolje ušao u večerašnji meč, dobio je prvu četvrtinu sa 22-14, ali je potom usledio odgovor domaćeg tima, koji do poluvremena uspeva da napravi preokret i na odmor ode rezultatom 43-40.

Minimalno vođstvo ekipa Nansija je uspela da zadrži i tokom trećeg kvartala, li je u četvrtom Limož odigrao odlično, pre svega u napadu. Upisali su gosti čak 29 poena u ovom delu igre, bili na pragu pobede još tada, ali je domaćin izborio produžetak, 87-87.

Ipak, u dodatnih pet minuta igre, bolja igra Limoža koji je uspeo da slomi otpor domaćina i upiše još jedan trijumf u nacionalnom šampionatu.

Klemen Prepelič sa 24 i Baford sa 23 poena predvodili su Limož do pobede, a kod domaćina su najefikasniji bili Mekfaden sa 24 i Trasolini sa 21 poenom.