Dudin Efes "pregazio" Zvezdu!

petak 26.09.2014.
16:39

Crvena Zvezda Telekom zabeležila je i treći poraz na Glorija Kupu koji se igrao Turskoj.

kkcrvenazvezda.rs

Crvena Zvezda je odigrala najslabiju partiju pred početak ove sezone pošto su poraženi od Efes Pilsena. Na kraju je rezultat bio +17 u korist ekipe Dušana Ivkovića (76:59).

Na ovaj način Crvena Zvezda Telekom je zabeležila i treći poraz na ovom takmičenju, pošto je prethodno izgubila mečeve od Fenerbahčea i od ekipe CSKA. Ipak, ovoga puta je protivnik bio dosta bolji za razliku od prethodnih utakmica gde je Zvezda poražena sa nižom razlikom.

Ekipa Dejana Radonjića je jedino u prvoj četvrtini držala priključak za turskom ekipom, ali je na poluvreme morala da ode sa 10 poena minusa u odnosu na domaći tim. Marjanović je bio najistaknutiji u svom timu u prvom poluvremenu i napadačke opcije Crvene Zvezde su se zasnivale na njemu.

Efes je u trećoj četvrtini došao i do maksimalnih +17, da bi se Crvena Zvezda vratila donekle u igru pred kraj treće deonice i na početku četvrte. Ipak, to je bilo sve od Zvezde za danas, pošto je Efes sjajnom partijom Perperoglua otišao na dvadeset poena prednosti.

Dakle, Crvena Zvezda je zauzela šestu poziciju na ovom turniru, dok je Efes Pilsen zauzeo peto mesto.