Drama u Francuskoj - Simonovićev Ortez poklekao u produžecima!

utorak 11.11.2014.
23:56

U utorak odigrana poslednja utakmica sedmog kola francuske LNB lige, u kojoj je Ortez našeg Marka Simonovića poražen posle velike borbe, u produžecima.

elan-bearnais.fr

Rival ekipi srpskog reprezentativca bio je Gravlen-Dankerk, koji je tek posle dva produžetka uspeo da slavi rezultatom 95-86, a pošto je u regularnom toku igre rezultat bio 68-68.

Ortez je bio bolji rival tokom prve tri četvrtine, imao konstantno vođstvo, koje se kretalo oko desetak poena razlike, ali je u četvrtoj deonici usledio pad u njihovoj igri, domaćin je uhvatio priključak i izborio produžetak.

Tek tada je počela prava drama, odigran je jedan, pa drugi produžetak, koji je domaćin uspeo da dobije i zabeleži pobedu.

Pape Saj je sa 30 poena bio najzaslužniji za pobedu domaćina, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Sami Dris sa 17, a Marko Simonović je ovaj meč završio sa 12 poena, za 23 minuta na parketu.

Ovo je Ortezu četvrti poraz u prvih sedam kola i trenutno je na 11. poziciji na tabeli.