ponedeljak 01.06.2015.
23:16

Poznatio su svi polufinalisti španskog plej-ofa. Najviše uzbuđenja u dvoboju Bilbaa i Valensije.

euroleague.net

U trećoj, odlučujućoj utakmici četvrtfinala plej-ofa, Valensija je kao gost savladaoa Bilbao rezultatom 71-70.

Specifično za ovu četvrtfinalnu seriju je to da su sve tri utakmice dobili gosti, a večerašnji trijumf Valensija je izborila bez našeg Nemanje Nedovića, koji se oporavlja od povrede.

Vladimir Lučić je odigrao nepunih 15 minuta i upisao dva poena i tri skoka. U domaćem timu, Danilo Anđušić je odigrao samo tri minuta i upisao jedan skok.

Inače, kad je tok utakmice u pitanju, Valensija je u prvom poluvremenu stekla 12 poena prednosti, domaći su u nastavku polako topili tu razliku i istopili je, ali nisu uspeli da u dramatičnom finišu dođu i do trijumfa. Odlučujuće poena postigao je Pau Ribas sa linije slobodnih bacanja, da bi zatim Vlada Lučić uhvatio loptu pod svojim košem i slavlje Valensije je moglo da počne..

Za top vreme, plasman u polufinale izborila je i Unikaha, koja je na svom parketu savladala Laboral Kuću sa 89-77.

Trijumfu Unikahe doprineo je i naš Stefan Marković, koji je upisao tri poena, dva skoka i dve asistencije, za 12 minuta na terenu.

Podsetimo, Barselona i Real Madrid su već posle dve utakmice protiv svojih rivala uspeli da izbore plasman u polufinale.