Đorđević: ''Neki igrači moraju da shvate, ovo ne sme da se ponavlja!''

subota 19.08.2017.
00:05
Izvor: Sportske.net, kss.rs

Srbija je nastavila sa pobedama u pripremnom periodu, ali postoji nešto što brine selektora pred Evropsko prvenstvo.

Beta/BranislavBožić/Mo

Srbija ovog vikenda učestvuje na ''Superkupu'' u Hamburgu.

Startovala je pobedom protiv Poljske (85-78), u subotu će na megdan Rusiji, a u nedelju domaćoj selekciji Nemačke.

Posle trijumfa nad Poljacima, a u susret novim izazovima, selektor Aleksandar Đorđević uputio je i jednu ozbiljno opomenu svojim igračima. Ili bar nekima od njih.

''Tvrda utakmica protiv ekipe koja je prva od svih krenula sa pripremama i trening mečevima. Poljaci su uigrana šuterska ekipa, sa dobrim atletskim predispozicijama. Bila je ovo odlična utakmica za nas.

U dva-tri navrata smo dolazili do prednosti od 12 poena, ali kao da smo očekivali da se protivnik sam preda.

Neki igrači moraju da shvate da na Evropskom prvenstvu takav odnos za nekoliko sekundi utakmicu može da odvede u potpuno drugom smeru i to ne sme da se ponavlja.

Na kraju, ostvarili smo solidnu pobedu, u najvećem delu smo kontrolisali igru i rezultat, izuzimajući početnih nekoliko minuta. U utakmicu moramo da uđemo dobrom odbranom i na tome moramo da insistiramo'', izjavio je Đorđević.