petak 17.03.2017.
19:40

Evroligino mezimče je pobedom nad Kataloncima ostalo u trci za plej-of.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Ekipa Dejvida Blata upisala je veoma važnu pobedu protiv Barselone u 26. kolu Evrolige i slavila pred svojom publikom rezultatom 67:56.

Kljčan period igre bila je druga četvrtina koju su Turci dobili sa ubedljivih 32:9.

Barselona je bila bolji rival u ostale tri četvrtine, ali je minus 21 na poluvremenu jednostavno bilo previše za preokret u nastavku. Istina, Barcokasovi puleni su u poslednjoj četvrtini prišli na šest poena zaostatka, promašili dve trojke u jednom napadu da priđu na minus tri i tu se priča završila.

Vil Klajburn je bio najefikasniji u taboru Darušafake sa 15 poena, Skoti Vilbekin je ubacio 11, odličan je bio i Ante Žižić sa dabl-dabl učinkom od 10 poena i 13 skokova, a značajnu ulogu u pobedi imao je i Birkan Batuk sa po 8 poena i skokova.

Kod Barse jedini dvocifren Stratos Perperoglu sa 16 postignutih poena.

Katalonci su ovim porazom ostali bez šansi za plasman u plej-of jer je suludo očekivati da dobiju sve do kraja i da Efes i Bakonija izgube preostale utakmice, dok je Darušafaka i te kako u igri.

Pobeda Darušafake je loša vest za Crvenu zvezdu, ali sa druge strane Barselona neće imati nikakav motiv protiv šampiona Srbije u 28. kolu u svojoj Blaugrani.