Crveno-beli 'feniks' iz pepela u TOP 16!

petak 18.12.2015.
20:53

Košarkaši Crvene zvezde Telekom vratili su se iz pepela i savladali minhenski Bajern u odlučujućoj utakmici za plasman u TOP 16 fazu Evrolige. Crveno-beli takmičenje nastavljaju u grupi "E".

euroleague.net

Aktuelni šampion Srbije skratio je život svojim navijačima ali je pobedom nad Bajernom rezultatom 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) obezbedio plasman u TOP 16 fazu Evrolige!

Odlučujuću utakmicu u borbi za plasman u TOP 16 fazu Evrolige košarkaši Crvene zvezde Telekom otvorili su kako se samo poželeti može. Već na startu meča, pri rezultatu 5:5, usledila je serija crveno-belih 11:0 koju su režirali Marko Simonović i Kvinsi Miler poenima van linije 6.75.

Ekipu Svetislava Pešića je u tim momentima u životu držao večeras sjajni Duško Savanović koji je samo tokom prve četvrtine ubacio tri trojke.

Najveće vođstvo na utakmici crveno-beli su imali upravo u prvoj deonici kada je Kvinsi Miler pogodio oba slobodna bacanja i odveo Zvezdu na "+13".

Fantastično odigranu četvrtinu domaći su krunisali sa 31 postignutim poenom i prednošću od 11 poena koja je vrlo brzo počela da se topi usled jako lošeg izdanja u naredna dva perioda.

Neshvatljiv strah i nesigurnost uvukli su se u redove ekipe Dejana Radonjića na startu druge četvrtine pa je u uvodna tri i po minuta Zvezda ostala bez poena što je Bajern kaznio serijom 6:0.

Baš kao što je Duško Savanović držao Bajern u igri tokom prve četvrtine, tako je u drugoj deonici Marko Gudurić sa stoprocentnim učinkom iz igre (2/2 za dva, 1/1 za tri) ostavio domaće u plusu.

Posle prvog poluvremena najefikasniji igrač u redovima Crvene zvezde Telekom bio je Kvinsi Miler sa 13 poena, dok je standardno dobri Maik Cirbes dodao 7 poena i 5 skokova. Na drugoj strani dominirao je Duško Savanović sa 15 poena i 2 skoka.

Stefan Jovic

Treća četvrtina samo je produbila agoniju crveno-belih koji prosto nisu mogli da prenesu loptu na protivničku polovinu. Mnoštvo izgubljenih lopti koštalo je Zvezdu gubitka rezultatske prednosti šest minuta pre kraja trećeg perioda kada je pogodio Aleks Renfro (46:48).

Bilo je to prvo vođstvo Bajerna nakon uvodnog od 2:0 što je dodatno uzdrmalo ekipu Dejana Radonjića. U tim momentima gosti su stigli do maksimalne prednosti od 11 poena sa kojom je Bajern i otišao na poslednji odmor između četvrtina.

Kada je Duško Savanović pogodio dvojku na startu poslednje četvrtine Bajern je otišao na +13 (67:56) ali je onda usledio Zvezdin povratak iz pepela.

Poeni Maika Cirbesa, a potom trojke Stefana Jovića i Marka Gudurića sa osam metara u potpunosti su vratile Crvenu zvezdu Telekom u rezultatski egal i nagovestile dramu. U momentima kada se lomio rezultat crveno-bele je malo poslužila i sreća pošto su sve napadačke opcije gostiju prestale da daju rezultat.

Marko Gudurić je tada preuzeo odgovornost i poveo Zvezdu ka petoj pobedi u grupi "A", usled koje su crveno-beli završili na trećem mestu pa će u nastavku takmičenja igrati u grupi "E".

Ko će biti rivali Crvene zvezde Telekom pogledajte OVDE!

Najefikasniji pojedinac u ekipi Crvene zvezde Telekom bio je Kvinsi Miler koji ostvario 'dabl-dabl' učinak (21 pts, 10 sk). Pratili su ga Maik Cirbes (17 pts, 9 sk) i 'x faktor' Marko Gudurić koji je postigao 16 poena.

Na drugoj strani dominirao je Duško Savanović sa 19 poena i 6 skokova ali je upravo srpski internacionalac u završnici promašivao trojke kada je Bajern hvatao priključak.