ponedeljak 01.02.2016.
19:39

Još jedna fenomenalna partija Maika Cirbesa, koji je predvodio Zvezdu do novog trijumfa u ''Pioniru''.

euroleague.net

Posle poraza u prošlom kolu od Partizana, Crvena zvezda Telekom je večeras zaigrala u evroligaškom stilu i ekipi MZT-a iz Skoplja nije bilo spasa u ''Pioniru''.

Aktuelni šampion je slavio lako i ubedljivo, rezultatom 92:79 a u odsustvu Kvinsija Milera i Tarensa Kinsija koji nije ulazio u igru, glavna uloga pripala je nezadrživom centru crveno-belih Maiku Cirbesu.

Dovoljno je samo ''baciti pogled'' na njegovu večerašnju statistiku i sve će vam biti jasno - 28 poena (12 od 14 za dva, 1/1 za tri poena), uz 11 skokova, za 25 minuta provedenih u igri.

Zvezda je večeras od samog starta stavila do znanja gostima da nemaju šta da traže večeras u ''Pioniru''. Poveli su crveno-beli sa 7:0 i u nastavku meča domaći nisu dozvoljavali rivalu da se iole rezultatski približe.

Posle četiri minuta igre, Zvezda je stigla i do prve dvocifrene prednosti - 13:2 i tu prednost je održavala do kraja ovog dela igre, koji je završen rezultatom 29:18 za crveno-bele.

Do kraja poluvremena, Skopljanci su uspeli da smanje zaostatak, bilo je 48:40 posle 20 minuta igre, ali Zvezda je u trećem kvartalu ponovo ubacila u ''petu brzinu'' i za tili čas je imala dvadesetak poena razlike na svom kontu.

U poslednjoj četvrtini domaći su se malo opustili, što ekipa MZT-a koristi da poraz učini podnošljivijim.

Ali, i poslednje sekunde ovog meča Maik Cirbes je iskoristio da ''demonstrira silu'' i pogođenom trojkom stavlja tačku na ovaj meč!

Uz njega, u Zvezdi su se istakli i Vasa Micić sa 12 poena i 12 asistencija, a po 10 su upisali Dangubić i Lazić.

MZT je predvodio Uroš Luković sa 20 poena i devet skokova.

Zvezdi je ovo 16. trijumf od početka sezone u ABA ligi, i Beograđani su se ponovo izjednačili na deobi drugog mesta sa Cedevitom, dok je MZT pretrpeo 13. poraz u sezoni.