Autor: Beta Beta
nedelja 27.11.2016.
23:56
Izvor: Beta

Košarkaši Cibone pobedili su večeras na svom parketu Zadar sa 82:73 (24:17, 18:6, 20:19, 20:31) u poslednjoj nedeljnoj utakmici 11. kola Jadranske lige.

BETAPHOTO/HINA/Dario GRZELJ/DS

Posle izjednačenog početka utakmice, Cibona je sredinom prve deonice uspostavila kontrolu, postepeno je počela da uvećava prednost, pa je uoči poluvremena imala i 23 poena prednosti - 42:19.

Zagrepčani su nešto slabije počeli treću četvrtinu, Zadar je prišao na deset poena zaostatka (43:33), ali je Cibona serijom 19:4 ponovo stekla veliku prednost, pa je ušla u mirnu završnicu utakmice u kojoj su gosti delimično uspeli da ubalže poraz.

Cibonu je do pobede predvodio Skot Rejnolds sa 21 poenom i po pet asistencija i ukradenih lopti, dok je Željko Šakić postigao 20.

Najefikasniji u Zadru bili su Ivan Ramljak i Lovro Mazalin sa po 15 poena.

Cibona zauzima peto mesto u Jadranskoj ligi sa sedam pobeda i četiri poraza, dok je Zadar deveti sa četiri trijumfa iz 11 utakmica.