ponedeljak 02.01.2017.
18:39

Večerašnji program u okviru 16. kola ABA lige otvorile su u Skoplju ekipe domaćeg MZT-a i zagrebačke Cedevite.

Beta/ABA liga/Cedevita/Ev

Košarkaši Cedevite opravdali su ulogu favorita na gostovanju u Skoplju, pošto su ubedljivo savladali domaći MZT sa 100-79 i tako se pridružili Budućnosti na deobi trećeg mesta na tabeli.

Domaći tim je uspeo da parira favorizovanim gostima samo tokom prve četvrtine, koju su Zagrepčani dobili minimalnim rezultatom, 22:21, ali već u drugoj ekipa Cedevite se ''raspucala'' i stekla ubedljivu prednost - 53:36 na poluvremenu.

U nastavku, gostima je ostalo da rutinski završe posao, što su oni i učinili i stigli do jedanaestog trijumfa u 16 kola u ABA ligi.

Džejms je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratio ga je Boutrajt sa 18.

MZT je predvodio Skot sa 23 poena i osam skokova, a zapažen je bio i Tems sa 18 postignutih poena.

Od 19 časova igra se naredni večerašnji meč, vodeća Crvena zvezda mts dočekuje ekipu Zadra.