nedelja 08.01.2017.
22:23

Vizardsi su slavili na gostovanju Baksima, nakon velikog preokreta.

Beta/AP Photo/Alex Brandon

Nakon 24 minuta igre u "BMO Haris Bredli Centru" činilo se da će četa Džejsona Kida upisati novi trijumf.

Vodio je domaćin sa osam poena razlike, delovali su daleko bolje od rivala iz prestonice.

Ipak, sve se menja u trećem kvartalu. Skot Bruks je dobro motivisao svoje izabranike pred nastavak igre, kako su treću četvrtinu dobili sa 12 poena razlike i u poslednjih 12 minuta ušli sa viškom poena.

Do kraja je utakmica bila veoma neizvesna, u poslednjih par minuta sve se svelo na duel između Bila i Vola sa jedne strane i rukija Malkoma Brogdona sa druge.

Bek Baksa je održavao Kidovu ekipu u igru, bio je najraspoloženiji za igru, kako u postavi nije bilo najboljeg igrača Janisa Antetokumpa, prezeo je stvari u svoje ruke.

Priključio mu se i Parker kada je trebalo, njegovim polaganjem na minut do kraja Baksi su prišli na posed razlike (101-104).

Zatražili su Vizardsi tajm-aut nakon promašaja i ofanzivnog skoka u narednom napadu, ostalo je nešto manje od 40 sekudni do kraja. Nakon toga, za samo par sekundi su suviše lako prevarili odbranu Baksa, te je Markif Moris upisao dva poena za pet poena razlike.

Baksi prodaju loptu u narednom napadu, Bil dobija bacanja, pogađa samo drugo, ali je to bilo dovoljno za trijumf.

Na kraju 101-107 za goste iz prestonice, oba tima sada imaju po 18 pobeda i poraza.

Najefikasniji je u pobedničkom sastavu bio Bredli Bil sa 26 poena, 20 je dodao Markif Mors, dok je 17 sa klupe upisao Keli Ubre mlađi.

Vol je meč završio sa 16 poena i sedam asistencija, 13 je dodao Oto Porter.

U ekipi Milvokija, 28 poena Džabarija Parkera, 22 je dodao ruku Brogdon, Bizli sa klupe 18, dok je dabl-dabl, takođe sa klupe, upisao Greg Monro sa po 12 poena i skokova. Teletović sa pola sata provedenih na terenu, svega pet poena.