Brose 'počistio' Karijev Bajern na putu ka finalu

nedelja 29.05.2016.
21:50

'Metla' za Bavarce u polufinalu, aktuelni šampion Nemačke s puno samopouzdanja čeka rivala protiv koga će braniti titulu.

fcb-basketball.de

Igra 'mačke i miša' u trećoj utakmici polufinalne serije između Brose Basketsa i minhenskog Bajerna odigrane večeras u Bambergu.

Trijkijerijeva četa je otvorila meč furiozno, već u drugoj četvrtini stekla preko 30 poena prednosti i u nastavku rutinski privela meč kraju - 96:65.

Inače, ovo je bila najubedljivija od tri pobede Brosea u seriji. Prvi meč Pešićev tim je izgubio kao gost 15 razlike, drugi kao domaćin 14. Sve u svemu, tanak otpor.

Svi igrači u pobedničkom timu osim Obsta su se večeras upisali u strelce, čak petorica su imala dvocifren učinak, niko nije posebno iskočio, najefikasniji je bio Tajs sa 12 poena.

Bajern bez Duška Savanovića i Deona Tompsona u timu nije imao nikakvih šansi protiv učesnika Top 16 faze Evrolige, koji sasvim zasluženo ide u finale.

U borbi za odbranu naslova šampiona Nemačke Brose Baskets čeka boljeg iz duela Frankfurt - Ulm (1:2).